כתב: איתמר שטויאר

עודכן בתאריך: 26/8/2021

הקדמה

עולם הילדים שזור סיפורים מסיפורי האגדות שכולנו גדלנו עליהם. סיפורים אלו מרתקים את השומעים וביחוד את הילדים. 

שמיעת האגדות הן השלב הראשון של המעורבות של הילדים באגדות, שלב נוסף במעורבות הוא הצפייה בסרט או הצגה של סיפור האגדה, והשלב הבא הוא השתתפות פעילה בסיפור העלילה. 


אגדות בצעצועי עץ

צעצועים בכלל צעצועי עץ בפרט לוקחים חלק בהנגשת סיפורי האגדות לילדים. דמויות שונות מכל סיפורי האגדות  מעוצבות בכל צעצועי הילדים, אם זה .בצעצועי כלים ומבנים מהאגדות  או בבובות בדמויות מהאגדות איתן הילדים יכולים לשחק ולהזדהות.

לצעצועי העץ יתרונות רבים על שאר הצעצועים, חומר הגלם העמיד ואפשרויות העיבוד והצביעה הכמעט אין סופית מאפשרים ליצרני צעצועי העץ לייצר מגוון עצום של צעצועי עץ הקשורים לעולם םהאגדות. בובות עץ בדמויות של הדינוזאורים או פינוקיו הן שתי דוגמאות מעשרות דוגמאות המדגימות את היכולת של יצרני צעצועי עץ מצד אחד ומצד שני את ההתחברות של הילדים למשחקים אלו.

תיאטרון מגנטי  לגיל שלוש ומעלה

מעבר לשלב ההזדהות של הילדים עם דמויות מהאגדות מגיע השלב בו הילדים עצמם "משחקים" את סיפורי האגדות. זהו שלב הנקרא משחק תפקידים ,לסוג זה של מעורבות יצרו יצרני צעצועי העץ שני מוצרים שונים , בובות אצבע ותיאטרונים מגנטים

יצרן צעצועי עץ הגדול באירופה - Detoa היה בן יצרני צעצועי העץ  הראשונים שבמאה העשרים החל לפתח את המוצרים האלו וגם כיום נחשב למוביל משמעותי בתחום זה.

בובות אצבע הן בובות קטנות עם דמויות של חיות או אנשים , הבובות עשויות מעץ קל ונעים למגע ושרוול בד המכסה על האצבע של הילד. בובות האצבע מביאות ממד נוסף שאיתן הילדים יכולים לשחק כל סיפור שירצו ידוע או אפילו שהם ימציאו. מובן שבובות האצבע מפעילות את הילד ומדגישות ומפתחות לילד את עולם הדמיון.

התיאטרונים המגנטיים המשלבים בתוכם את יתרונות צעצועי העץ ואת הצרכים של עולם האגדות. תיאטרון מגנטי הוא משחק שבו הילד או ילדים מרכיבים את התפאורה של הסיפור , יש להם מספר דמויות מסיפור האגדה אותם הם מעמידים על "במת" התיאטרון, ועל ידי שני מוטות שבקצותיהם יש מגנט שמוכנסים מתחת לבמת התיאטרון  כיפה אדומה ( בתיאטרון המגנטי מגיעות הדמויות כיפה אדומה, אמא של כיפה אדומה, הסבתא, הזאב, שומר היער) סיפור עמי ותמי  (עם הדמויות של שני הילדים, החתול המכשפה ושומר היער), סינדרלה (עם הדמויות סינדרלה , שתי האחיות , האמא, הנסיך והמלך) ושלגיה.

ניתן למצוא 

חנות ואתר המכירות של ריצ'רץ' וודי  הינם היבואנים הבלעדיים של מוצרי DETOA בישראל. ניתן למצוא בהם את כל התיאטרונים המגנטיים המוזכרים כאן  ואת ערכות בובות האצבע של חברת DETOA , איכות המוצרים היא ברמה הגבוהה ביותר, המחירים נוחים וניתן להזמין משלוחים לכל רחבי מדינת ישראל.