צעצועי עץ מגנטים לילדים


כתב:  איתמר שטויאר

עודכן: 1/9/2021 

הקדמה

צעצועי עץ הם הצעצועים החביבים והבטוחים ביותר לילדים כאשר מגנטים מטבעם אינם כאלו.

תכונת המגנט משמשת לעיתים כגימיק אולם היכולת הזאת מקנה למשתמשים בה לפתח התעניינות רחבה בצעצועים אלו.

משחק מגנטי לילדים הוא אתגר שיצרני הצעצועים נתקלו בו בשנים האחרונות ובמאמר זה אנסה לתאר את המורכבות של הנושא ואיך התמודדו עם מגנטים לילדים יצרני צעצועי העץ

מאפיינים לשימוש במגנטים

רשויות הבטיחות מודעים היטב לנושא ולכן הגבילו מאוד בתקנות ובמבדקי בטיחות את השימוש בצעצועים המכילים או משתמשים במגנטים והסף התחתון לשימוש בצעצועים עם מגנטים לילדים הוא גיל שלוש. כלומר אף צעצוע שיש בו מגנט או משתמש במגנט אינו מאושר לשימוש לילדים מתחת לגיל שלוש.

המדרגה הבאה  הינה גודל יחידת המגנט, מכיוון שברור לכל שחלקים קטנים וביחוד חלקי מתכת ומגנט מסוכנים מאוד לילדים אזי צעצועים עם חלקים קטנים שיש להם חלקי מגנט חשופים לא מאושרים כמשחק מגנטי לילדים.

לוח מגנט למשחק מגנטים מעץ צבעוני


שימוש במגנטים בצעצועי עץ

יצרני צעצועי העץ שהבינו את הנושא ייצרו מספר צעצועים שבהם המגנט הוטמע בתוך המוצר בצורה כזאת שלא יוכל להיפרד ממנו  אולם בו זמנית להשתמש בתכונה של המיגנוט לצרכי המשחק.

Detoa יצרן צעצועי העץ הגדול והוותיק ביותר באירופה (הוקם בשנת 1908) מתמודד עם נושא צעצועי עץ עם שילוב של מגנטים לילדים  ומוביל את תעשיית צעצועי העץ ופיתח מספר מוצרי דגל  מצליחים ומוגדרים כמשחק מגנטי לילדים.


תיאטרון מגנטי 

חברת Detoa פיתחה משחק מגנטי המורכב מתפאורה של סיפורי אגדות שונים (סינדרלה, עמי ותמי, כיפה אדומה ועוד רבים אחרים) העשויה מקרטון קשיח  כאשר דמויות האגדות הן בובות עץ צבעוניות מסיפורי האגדות שבבסיס הבובה מוטבע מגנט, בנוסף מקבל המשחק שני מוטות עץ שגם בקצותיהן מוטבע מגנט.  בצורה זו מפעיל / מזיז  המשתתף את הבובות ומספר / מציג את סיפור האגדה.  חברת DETOA  ייצרה מגוון רחב משחק מגנטים במבנה תיאטרונים כלו  ביניהם  סינדרלה, עמי ותמי, כיפה אדומה ועוד .

לוח מגנטי

סידרה נוספת של משחק מגנטים לילדים מכילה משחק יצירת והתאמת דמיות,  חברת Detoa  מספקת עם הלוח הזה פיסות עץ צבעוניות בצורות שונות שבהן מוטבע מגנט שניתנות להצמדה ללוח המגנט ובכך "לצייר" או להרכיב צורות שונות ומגוונות, החל מצורות גיאומטריות ועד לתמונות של ילדים המשחקים בשדה או במרחב הפתוח. ניתן למצוא מגוון של ערכות כאלו כמו גן חיות , דמויות ילדים, נסיכות ,  תמונות טדי

סיכום

למרות שמגנטים מטבעם הם חלקים מסוכנים  מצאו יצרני הצעצועים  את הדרך בכדי לשלבם בתוך עולם צעצועי העץ כאשר ברוב הפעמים הוטמע המגנט בתוך העץ מבלי לאפשר לחלקים המסכנים להיפרד ולסכן את הילדים.  בכך שילבו יצרני צעצועי העץ את יתרונות המגנטים כתכונה מושכת ומעניינת בצעצועי העץ ויצרו משחקי מגנטים לילדים.