צעצועי עץ מגנטים לילדים


צעצועי עץ הם הצעצועים החביבים והבטוחים ביותר לילדים כאשר מגנטים מטבעם אינם כאלו.

תכונת המגנט משמשת לעיתים כגימיק אולם היכולת הזאת מקנה למשתמשים בה לפתח התעניינות רחבה בצעצועים אלו.

רשויות הבטיחות מודעים היטב לנושא ולכן הגבילו מאוד בתקנות ובמבדקי בטיחות את השימוש בצעצועים המכילים או משתמשים במגנטים והסף התחתון לכך הוא גיל שלוש. כלומר אף צעצוע שיש בו מגנט או משתמש במגנט אינו מאושר לשימוש לילדים מתחת לגיל שלוש.

המדרגה הבאה  הינה גודל יחידת המגנט, מכיוון שברור לכל שחלקים קטנים וביחוד חלקי מתכת ומגנט מסוכנים מאוד לילדים אזי צעצועים עם חלקים קטנים שיש להם חלקי מגנט חשופים  לא מאושרים.


יצרני צעצועי העץ שהבינו את הנושא ייצרו מספר צעצועים שבהם המגנט הוטמע בתוך המוצר בצורה כזאת שלא יוכל להיפרד ממנו  אולם בו זמנית להשתמש בתכונה של המיגנוט לצרכי המשחק.

 Detoa יצרן צעצועי העץ הגדול והותיק ביותר באירופה (הוקם בשנת 1908) מתמודד עם נושא צעצועי עץ עם שילוב של מגנטים לילדים  ומוביל את תעשיית צעצועי העץ ופיתח מספר מוצרי דגל  מצליחים

תיאטרון מגנטי 

חברת Detoa פיתחה משחק המורכב מתפאורה של סיפורי אגדות שונים (סינדרלה, עמי ותמי, כיפה אדומה ועוד רבים אחרים) העשויה מקרטון קשיח  כאשר דמויות האגדות הן בובות עץ צבעוניות מסיפורי האגדות שבבסיס הבובה מוטבע מגנט, בנוסף מקבל המשחק שני מוטות עץ שגם בקצותיהן מוטבע מגנט.  בצורה זו מפעיל / מזיז  המשתתף את הבובות ומספר / מציג את סיפור האגדה. 

לוח מגנטי

חברת Detoa  מספקת עם הלוח הזה פיסות עץ צבעוניות בצורות שונות שבהן מוטבע מגנט שניתנות להצמדה ללוח המגנט ובכך "לצייר" או להרכיב צורות שונות ומגוונות, החל מצורות גיאומטריות ועד לתמונות של ילדים המשחקים בשדה או במרחב הפתוח.