משחקי תפקידים , דמויות וסיפורי דמיון


כל בני האדם מתבוננים ומחקים זה את רעהו.  עולם הילדים עמוס ומלא בהתבוננות וחיקוי , כי הרי זהו חלק משמעותי בתהליכי ההתפתחות, לראות את הסביבה, את הסובבים אותנו ולעשות את אותו הדבר. 

הדמויות הסובבות את עולמם של הילדים מחולקות לשנים: 

 א.  הדמויות שאותן הם פוגשים במציאות היום יומית, הגננת בגן, נהג האוטובוס, השוטר ברחוב, או אולי החתול והכלב של השכנים,  ואפילו בני המשפחה הקרובים והרחוקים.

 ב.  הדמויות מהספרים. מהסיפורים ומהעולם הדיגיטלי 

כל הדמויות האלו הן נושא למשחקי תפקידים ודמויות. כל ילד ירצה שתהיה לו בובת דמות שאיתה יוכל לשחק ולהזדהות איתה בזמן המשחק או בכל זמן אחר,  צעצועי עץ מלווים את הנושא הזה לכל התחומים, בובת עץ של שוטר, או נהג, בובה של חיה על גלגלים ומגוון רחב של דמויות. לצעצועי עץ ישנם יתרונות מובנים להצליח בתחום זה , העץ כחומר הגלם נעים למגע , לרוב הוא מגיע בצבעים רבים שונים וחמים, והעמידות הגבוהה שלו מאפשרת לילד להשתמש בו לאורך תקופה ארוכה מאוד.


אולם לא רק הדמויות הן נושא לחיקוי, גם האביזרים, המתקנים והמכלולים השונים מהווים חלק מהמשחק.   המפורסם ביותר הוא בית בובות  אבל גם לאוטובוס, למכונית עם גלגלים מעץ  או לעריסת הבובה יש מקום רב בט במשחק. בטיחות המוצרים ואיכותם הגבוהה מעמידה את מתקני וצעצועי העץ בראש סולם הקניות עבור הילדים.

צעצועי עץ המתאימים לגילאים רבים מקנים אוירה נעימה למשחקי התפקידים, איכותם הגבוהה והבטיחות שלהם מאפשרת להורים להיות שקטים ורגועים בעת השימוש בהם.

אם זה למשחקי תנועת חיות על גלגלים, או בובות העץ עם דמויות לפירוק והרכבה, משחקי בובות, כלי בישול, עריסה לבובה ובוודאי שרהיטי עץ זעירים לבית הבובות. 

גם משחקי התיאטרון לסוגיו, בובות אצבע של דמויות או חיות, מריונטות צבעוניות ותיאטרוני אגדות ממגנטים  לגילאים בוגרים יותר.

 כולם לוקחים חלק במשחקים, ביחד או לחוד אבל בעיקר נהנים מאוד !!!