כתב:  איתמר שטויאר

עודכן בתאריך: 15/9/2021

הקדמה

התפתחות הרך הנולד מושפע מהעולם הסובב אותו החל מיומו הראשון
צעצועי עץ צבעוניים התלויים בחדרו של התינוק, בעגלתו או מעל למיטתו משרים אוירה רגועה, נינוחה ומושכים את תשומת ליבו
של התינוק.

צעצועי עץ - אביזרים לחדר התינוק

חדר התינוק הוא החדר העיקרי שבו התינוק יתפתח.  נכון שאת הימים / השבועות הראשונים ישהה התינוק את מרבית זמנו בחדר ההורים. אולם עיקר זמן ההתפתחות  יהיה בחדרו.   לא בכדי כשתשאל כל אימא צעירה איך היא רואה בדמיונה את חדר התינוק  תשמע לרוב תיאורים ציוריים והמון רצון ומחשבה ובוודאי כסף שיושקעו באביזרים ובריהוט החדר.

המוצרים הנפוצים הם המוביילים !!

מגוון ענק של מוביילים מקשטים את חדרי התינוקות וצעצועי העץ מככבים בראשם, תכונותיהם מקדמים אותם לראש סולם מתנות לתינוקות  ובעיקר בגלל שיש להם  צבעים חמים, צורות גיאומטריות, צורות של חיות, חרוזים בכל מיני צבעים בולטים לכולם ולפעוט במיוחד ומגרים את עיני התינוק לעקוב אחריהם.  
תנועת מובייל מעל התינוק תעודד את התינוק להסב את מבטו אליהם ולאחר מכן את תנועות גופו

ממד נוסף יש למוביליים מעץ הוא הנראות והיכולת לשמש כאביזר נוי בחדר התינוק,  המובייל יהיה תלוי מהתקרה או גבוה מעל מיטת התינוק ויהיה בעצם כאביזר להעשרת החדר 

מגוון המוביילים  מעץ מתפרש כמעט לכל נושא, סוג אחד הוא מובייל שבו יש דמות / צורה אחת גדולה  שתלויה במקום אחד  ועיקר המשמעות של המובייל  הוא נוי  וחפץ שהתינוק יסתכל עליו .בסוג זה של מוביילים תמצא קישור לתחום התעופה כלומר  כדור פורח  או מטוס צבעוני רחב כנפיים, תחום נוסף שתמצא שם הוא  חיות בעלות הכנף - כמו ציפורים למיניהם  או, תוכי צבעוני .   הסוג השני  הוא אוסף של צורות / דמויות / חיות המסתובבות סביב ציר  ו"מרחפות" מעל גובה העמידה.  מרבית המוביילים האלו  חהחו בהם חיות קטנטת מסוגים שונים ובצבעים שונים  כאשר בכל מובייל יש  בין 8 ל-12 פריטיםהמסתובבים סביב ציר.

 ,   ,

אוניברסיטה מעץ לתינוקות

בובות עץ לקישוט ולמשחק

עולם צעצועי העץ עשיר בבובות עץ, אם זה צבעוניות או בצבע עץ טבעי, כאשר ניתן למצוא כמעט אין סוף בובות עם "ראש" של חיה מסוימת. בובת כלב או חתול הן מן הנפוצות ביותר  אולם בנקל גם תמצאו בובת קוף או כל דמות שתרצו.  לרוב בובות טלו הן בובות "יושבות"  כך שממקמים אותן על מדפים או אדן החלון.  ישנן גם בובות מעץ  עם קפיץ  אותן ניתן לתלות ממקום גבוהה והבובה מתנדנדת למעלה ולמטה .

 בובות העץ מקרבות את עולם החיות והאגדות אל הרך הנולד,  הוא שומע לראשונה את שמות החיות, מקשר אותן לצורתן  ומתחיל להבחין גם בפרטים הקטנים המאפיינים כל חיה , אם אלו האוזניים הגדולת של הכלב  או אם זה הצוואר הארוך של הג'ירף 

אביזרים רבים נוספים מעץ ניתן למצוא לאבזור חדר התינוק  אולם המאפיין את כולם הא חומר הגלם הבסיסי  שהוא העץ  שיתרונותיו  ידועים לכל.

 סיכום
צעצועי עץ כמתנות לתינוקות הן הבחירה הקלה והנפוצה לכל חדר ילדים.

ריצרץ' וודי , המרכז לצעצועי עץ בירושלים, מביאים לישראל סוגים שונים של מוביילים מעץ. מוביילים של כלי תעופה, של חיות ועופות, של דמויות אנשים וגיבורי אגדות והכל מעץ משובח ואיכותי, המוביילים הצבועים בצבעי מים או הטבעיים תלויים מהתקרה או מהקיר ועיקר תנועתם על ידי משב האוויר החופשי. פריטי נוי אלו המקשטים כל חדר של תינוק , הינם בן האביזרים הראשונים שבהם הפעוט יביט , יגיב במבט או בתזוזה ויכנסו לעולמו החדש כאביזרים חמים , נעימים ומסקרנים.

כאן באתר ריצ'רץ' וודי  תוכלו למצוא ולרעוש ולהזמין עד אליכם הביתה  או ישירות כמתנה לתינוק אביזרים כאלו , מובייל  כדור פורח , או מובייל מטוס, מוביילים של חיות ועוד ,  גם בובות עץ תוכלו למצוא כאן באתר  כמו בובת כלב, בובת קוף  ועוד רבות אחרות. באתר  ישנה קטגוריה מיוחדת לאביזרים לחדר הילדים ותוכלו למצוא שם דברים יפים ומעניינים..